Değerli Seyahat Sever Misafirlerimiz,

VIP Turizm Dünyasına Hoş Geldiniz…

1996 yılında ilk Türk Seyahat Sitesi 2010 yılında ilk İpad ve İphone uygulamaları ile Türk Turizm dünyasında öncülük görevini devam ettiriyor. Yıllardır devam eden teknoloji yatırımlarımız sizlere daha güzelini, daha farklı şekilde, değer katarak sunmak adına yaptığımız çalışmalarımız 50. Yılımıza girerken devam ediyor ve edecek.

Yenilenen sitemizde konu bazında bilgi bazında daha fazla içeriğe daha kolay ulaşmanız bizim için önemli. Yeni tur ve seyahat önerileri koleksiyonumuzu burada son halleri ile paylaşmaktan mutluluk duyuyoruz… Lütfen üyemiz olun ve zaman zaman oluşan değişik fırsatlarımızdan yararlanma imkanlarından haberdar olun.

“Uzaklara Gidiyoruz”…

Uçsuz bucaksız pirinç tarlaları, gölleri ile iki gizemli ülke, Vietnam ve Kamboçya’dan, Maya ve Azteklerin izinde Meksika ve İnkaların izinde Peru’ya, doğal hayatla yüz yüze gelmek için Afrika’da safariden, dünyanın el değmemiş güzellikleri; egzotik adalarına, Amerikan rüyasından Kuzey Işıkları’na… 7 kıtanın tüm güzelliklerine uzanıp, ülkelerin kendilerine has özelliklerini, doğal ve kültürel farklılıklarını hissetmenizi sağlayacak deneyimler tasarlıyoruz. Aslında “Uzaklara gidiyoruz” derken, mesafelerden çok daha fazlasını kastediyoruz. Kendi günlük hayatımızdan, rutinlerimizden uzaklaşarak, insanoğlunun tarih boyunca geliştirdiği farklı düşünme biçimlerini, farklı güzellik anlayışlarını yakalayabilmekten söz ediyoruz. Ön yargılardan arınarak, yeni olanı kucaklamak adına, döndüğünüz zaman sizlere hayata daha geniş bakabilen gözlere kavuşturacak seyahatlerden söz ediyoruz.

Bu deneyimlerin her biri, tıpkı hayat gibi her renkten unsuru içinde barındırıyor. Uzakdoğu’da tevekkülü, Asya’da incelikleri, egzotik adalarda aşkı, Afrika’da vahşi güzelliği, Latin Amerika’da hayatın ritmini, Avrupa’da görkemli yaşamları bulabilirsiniz… Aslında varacağınız noktada kavuşacaklarınız, yola çıkarken ne aradığınıza bağlı, biraz da sizin hayatı algılayış biçimine… Eşsiz deneyimler barındıran programlarımızın hedefi, tüm dünyadan size özel, size ait olanı bulup çıkarmak… Belki de adlandıramadığınız, ancak seyahatinizin sonunda kavuşacağınız eksik parçanızı bulmanızı sağlamak.

Bu yıl sizler için özellikle altını çizdiğimiz yenilikler de var. Tren ve gemi seyahatlerimiz ile sadece yolda olmanın ne denli özgürleştirici bir gücü olduğunu fark edeceksiniz. Bir Agatha Christie klasiği olan Venice-Simplon Orient Express ile rayların üzerindeki sarayda, unutulmaz bir yolculuk sizleri bekliyor. Kompartımanınızın penceresinden dünyanın güzelliklerine bakarken 1920’lere bir yolculuğun kahramanı olacaksınız.

Her sabah bir başka limana uyanıp, maviliklerde özgürlüğün tadını çıkarmak isterseniz, nehir ve okyanus turlarımız tam size göre… Romantik Ren Nehri boyunca vadi tepelerindeki güzel kale ve şatoları içkinizle yudumlayarak gözlemleme keyfini, Tuna da rapsodinin ritmini nehir gemilerinin samimi sıcak ortamında yaşamak, Dünya Nehirlerinde benzeri keyifleri yaşamak için 100 den fazla Nehir programlarımızı mutlaka göz atın. Keza Dünya denizlerindeki mega Gemiler ile Broadway vari Showlar ile dünyanın değişik limanlarını deneyimleyebileceğiniz “cruise” programlarını. Online yapacağınız rezervasyonlarınızda sizleri (40km dahilinde) evinizden alıp havalimanına VIP transfer hizmetimizden istifade edebilirsiniz.

Klasik tatil anlayışından çok daha ötesini arayanlar için de bir müjdemiz var. VIP Turizm olarak tatilde ezber bozuyor ve heyecan verici villaları beğeninize sunuyoruz. Lüks Villa çeşitlerini burada görme imkanınız var. Her türlü ek hizmeti de ayağınıza yerinde ve zamanında getirmek üzere hazırız.

Bizler tatilde seyahat etmeyi, bir yerlere gitmeyi seviyoruz.

Bir seyahat sitesi aralarında Türkiye’nin de bulunduğu 20 ülkeden katılımcılara, “hane halkı tatile ne kadar bütçe ayıracak?” sorusunu yöneltmiş. Türkiye’nin farklı coğrafi bölgelerinden 1000’in üzerinde kişinin katıldığı araştırmanın en ilginç sonuçlarıysa şöyle:

Araştırmaya göre dünya genelinde neredeyse tüm ülkelerin vatandaşları, biriktirdikleri parayı öncelikli olarak tatil için harcamayı hedefliyor.  Türkiye’de bu oran % 29. Türkiye de 50–65 yaş grubunun yanıtları değerlendirildiğinde oran yüzde 41’e çıkıyor.  Diğer ülkelere bakıldığındaysa; Çinliler yüzde %46’yle birinci, yüzde 42’yle İtalya ikinci ve yüzde 40’la Estonya üçüncü sırada.

Kısacası, milletçe tatile gitmeyi seviyoruz, biz de VIP Turizm olarak özenli seyahat arayanların tercihlerine göre programlar yapmaya devam ediyoruz.

Sizce de bir filin sırtına binip dünyayı gezme zamanı gelmedi mi? Sizce de hayat aslında biraz da masal değil mi? İsterseniz size özel biz hazırlayalım arzu ederseniz en uygun şartlarla siz mukayese ederek online uçak otel bölümümüzden rezervasyonlarınızı anında yapın.

Bu sayfaların eşsiz seyahatlerinizin ilk adımı olmasını ve sizlerle bu buluşmamızın uzun süreli dostluğa dönüşmesini dilerim.

Saygılarımla,

Ceylan Pirinçcioğlu 
VIP Turizm Yönetim Kurulu Başkanı