Ghibli Müzesi

Ghibli Müzesi Dünya’nın Gizemli Yapıları

Çocukken televizyonda kaçırmadan izlediğimiz Heidi’den tutun da Oscarlı animasyon Sprited Away’e (Ruhların Kaçısı) kadar dünyaca sevilen birçok animasyonun yaratıcısı büyük usta Hayao Miyazaki’nin kendi tasarladığı Ghibli Müzesi o kadar popülerdir ki burayı ziyaret edecekseniz, Ghibli Müzesi gibi Dünya’nın Gizemli Yapılarına biletlerinizi aylar öncesinden almanız gerekir.

totoro_heykeli_ghibli_muzesi

Müzenin girişinde sizi dev gövdesi ve sevimli suratıyla kocaman bir Totoro heykeli karşılar.

Yürüyen Kale, Ruhların Kaçısı, Rüzgarlı Vadi, Prenses Mononoke ve Totoro gibi birçok popüler animasyonun orjinal çizimlerinin, peri masallarından fırlamış gibi duran bir ortamda görülebileceği müze, hem çocuklar, hem de animasyon sever yetişkinler için bir mabet niteliğindedir. Müzenin birinci katındaki rengarenk sinema salonunda, sadece burada görebileceğiniz 20 dakikalık bir Ghibli animasyonunu sizi bekliyor.

ghibli_muzesi_robot_heykeli

Müze Salı günleri hariç saat 10.00 – 18.00 saatleri arasında ziyaret edilebilir. Giriş için alacağınız biletlerin saati ve günü bellidir ve değiştirilemez. Türkiye’den bilet almak isterseniz e-posta üzerinden müze ile iletişime geçmeniz ya da Avrupa’daki acentalar üzerinden kredi kartı ile bilet almanız gerekir. Japonya’ya gittiğinizde bilet almayı planlıyorsanız, Lawson isimli marketlerde müzeye bilet alabileceğiniz bilet makineleri bulunmaktadır. Yine de işinizi şansa bırakmamanızı öneririz. Biletler çok hızlı tükenebiliyor.

Biletinizi Avrupa’daki acentalar üzerinden almak için tıklayın.

Nasıl Gidilir?

Shibuya Metro İstasyonu’ndan JR Chuo Line’a geçip, 20 dakikalık bir yolculuk sonrasında Mitaka istasyonuna ulaşabilirsiniz. İstasyonun güney çıkışını kullanıp, 15 dakikalık bir yürüyüş sonrasında müzeye varırsınız. Mitaka’nın en renkli binasını gözden kaçırmanıza imkan yok. Yürümek istemezseniz, Mitaka İstasyonu’nun güney çıkışından kalan otobüse de binebilirsiniz.

Ghibli

Müzenin kafesinde birbirinden sevimli Ghibli karakterleriyle süslenmiş bir latte içmeyi unutmayın!

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir